Добредојдовте на нашата веб-сајтови!

ПРОИЗВОДИ

ЗА НАС

ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА

Тијанџин Huashuai технологија копродукции, Ltd е основана во јануари, 1992 година, ние сме професионални производителот се занимаваат со производство и R & D на средното пакување машина и нерѓосувачки прибор челик кој главно се користи за фармацевтски, одредби и други индустрии, ние ја преземе водечката улога во истата индустрија за долгорочна во Кина. Особено на повеќе функции и intelligentialize на секундарно производство пакување линија постигна значителен развој.

Компанијата има сукцесивно стане Тијанџин Наука и технологија претпријатие и национален високо-технолошкиот претпријатие, здрав раст на Huashuai се припишува на практични научни прописи.

ВЕСТИ

Што е маска машина виткање машина?

Маска машина виткање машина е исто така познат како памук виткање машина. Како што сугерира името, тоа е маска преклопен. Што е маска виткање машина? Ова не треба да се објасни повеќе. Треба да се знае дека маската треба да се здипли и спакувани.

This sudden new coronavirus is a test for China’s foreign trade, but it does not mean that China’s foreign trade will lie down. &nbs...
Тијанџин Huashuai: Вклучување на филмски пазар Пакување Интегрирањето синџири за пакување индустрија
Тијанџин Huashuai фармацевтска Машини копродукции, Ltd е основана во 1992 година и има историја од 16 години. На почетокот на своето формирање, т ...
Тијанџин Huashuai Наука и технологија копродукции, Ltd е награден како Топ десет Препорачана Бренд за фармацевтската индустрија
На 19 јуни, 2017 година, на "LeCorn куп" ја освои во 2016 година Кина прехранбената и фармацевтската индустрија Бренд настанот и се одржа во Шангај Dongjiao хотелот. По о ...